Як зареєструватися платником єдиного податку

Суб'єкт підприємницької діяльності, який бажає зареєструватися платником єдиного податку, повинен відповідати наступним вимогам:
• критеріям, визначеним у пункті 291.4 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). Критерії стосуються граничного обсягу доходу за рік, кількості найманих працівників, застосування деяких видів діяльності. Відповідність тим чи іншим критеріям дозволяє платнику податків вибрати певну групу платника єдиного податку;
не повинен займатися видами діяльності, які перераховані в пункті 291.5 ПКУ; тільки раз протягом календарного року переходити на єдиний податок; не мати податкового боргу.

Щоб зареєструватися платником єдиного податку слід подати заяву до органу ДПС, за місцем своєї реєстрації, в наступні терміни:

Новостворені фізичні особи-підприємці, які обрали першу або другу групу спрощеної системи оподаткування, зобов'язані подати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування до кінця місяця, в якому відбулася державна реєстрація підприємця.

Такі платники будуть вважатися платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому виписано свідоцтво платника єдиного податку;

Новостворені юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які обрали одну з трьох-шести груп спрощеної системи оподаткування, зобов'язані подати заяву про обрання спрощеної системи оподаткування протягом 10 днів з дня їх державної реєстрації. Вони будуть вважатися платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації;

Юридичні особи та фізичні особи-підприємці, зареєстровані раніше, і є платниками інших податків, можуть перейти на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

До заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Орган ДПС зобов'язаний надати відповідь суб'єкту господарювання протягом 10 календарних днів з дня подачі заяви. Якщо платник відповідає умовам спрощеної системи оподаткування, то йому видається свідоцтво платника єдиного податку. Якщо не відповідає, то йому видається письмове мотивовану відмову. Свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково виключно суб'єкту господарювання або уповноваженій ним особі та не може передаватися для провадження господарської діяльності іншим особам.

Форма заяви про перехід на спрощену систему оподаткування і розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджена наказом Міністерства фінансів від 20.12.2011 року №1675 «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік ».

Нагадуємо, що з 01.01.2014 р. новостворені суб'єкти господарювання можуть добровільно зареєструватися платниками ПДВ або спрощену систему оподаткування без відвідування органу ДПС. Для цього потрібно буде подати відповідну заяву державному реєстратору, як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Реєстрація таких платників або відмову в реєстрації органом ДПС здійснюватися в автоматичному режимі.

Як зареєструватися платником єдиного податку, єдиний податок
Позвонить сейчас?
error: КОПІЮВАННЯ ЗАБОРОНЕНО!
41159169 /* Error on wp-admin/admin-ajax.php?action=widget_css_google : Something went wrong: Невірно вказано URL */
Enable Notifications    OK No thanks

"ASTAX" - ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ