Самостійна ліквідація ТОВ

Самостійна ліквідація підприємства, ліквідувати ТОВ

За законодавством України процедура ліквідації ТОВ - досить складна і тривала, але все-таки її можна провести самостійно. Найбільш неприємним моментом у всій цій процедурі є виїзна податкова перевірка ТОВ (Державна фіскальна служба), при якій з імовірністю 99% вашого товариства будуть нараховані додаткові пені, штрафи і податки. Способів повністю уникнути даних неприємних наслідків немає, але можна постаратися їх попередити і мінімізувати.

При зверненні в фірму «ASTAX», фахівці якого професійно надають послуги з ліквідації ТОВ, вони детально ознайомляться зі станом справ у вашому ТОВ і проаналізують його. Це необхідно, щоб скласти грамотний план по ліквідації і вірно оцінити всі ризики.

У разі самостійної ліквідації ТОВ, потрібно дуже ретельно скласти і перевірити ще раз фінансову звітність товариства (ТОВ), після чого усунути всі виявлені недоліки. В першу чергу потрібно виявити дебіторську і кредиторську заборгованості і погасити їх, доклавши максимум зусиль. Погашення кредиторської заборгованості по максимуму позбавить вас від спілкування з вашими кредиторами і податкової (ДПС), тобто допоможе заощадити нерви і час. З дебіторською заборгованістю варто розібратися ще до початку процесу ліквідації з тієї простої причини, що наскільки б не був порядною боржник вашого ТОВ, спокуса потягнути з виплатою боргу кілька місяців, щоб потім вже не було кому віддавати борг, буде занадто великий.

Ще до початку процесу ліквідації фірми потрібно вивчити зразки документів, які будуть потрібні під час самостійної ліквідації ТОВ. Після того як цей процес почнеться, у вас просто може не вистачити на це часу. А найменша помилка, допущена в документації такого роду, може спричинити за собою виникнення проблем в податковій інспекції та припинення процесу, що його може сильно затягнути.

Покрокова інструкція САМОСТІЙНОЇ ЛІКВІДАЦІЇ ТОВ

Для того щоб самостійно ліквідувати ТОВ, потрібно пройти 7 етапів:

  1. Підготовка пакету документів.
  2. Подача пакету документів до відповідних органів. Публікація в ЗМІ.
  3. Виявлення кредиторів і проходження податкової перевірки.
  4. Складання проміжного ліквідаційного балансу.
  5. Задоволення вимог кредиторів.
  6. Складання остаточного ліквідаційного балансу, підготовка фінального пакета документів.
  7. Реєстрація ліквідації в уповноважених державних органах.
  1. В першу чергу необхідно провести загальні збори засновників ТОВ, підсумки якого потрібно задокументувати. У рішенні про ліквідацію ТОВ, прийнятому на загальних зборах, має бути відображено саме рішення про ліквідацію і призначення ліквідаційної комісії (або ліквідатора). Також під час цих зборів можуть бути розглянуті і інші питання. Якщо ж ТОВ складається з одного учасника, то рішення приймається ним одноосібно і оформлюється відповідним чином (рішення про ліквідацію ТОВ). Крім цього рішення, потрібно підготувати: Заява про прийняття рішення про ліквідацію; Рішення про призначення ліквідаційної комісії.
  2. На другому етапі ліквідації слід довести до відома позабюджетні і державні фонди про початок такої процедури. Робиться це протягом трьох днів після прийняття рішення про ліквідацію ТОВ. Також в реєструючий орган подаються складені раніше документи. Після чого протягом трьох днів запис про те, що розпочато процедуру ліквідації товариства вноситься до ЄДР, про що повинна бути видана відповідна опис.
  3. Ліквідаційна комісія, повинна вжити заходів для того, щоб повідомити кредиторів про початок ліквідації, а також по можливості стягнути заборгованість з боржників ТОВ. Ліквідаційною комісією повинен бути встановлений строк, протягом якого кредитори мають право пред'явити свої вимоги. Протягом цього періоду до суспільства буде проявлено підвищену увагу з боку податкових органів і буде проведена податкова перевірка, до якої варто підготуватися заздалегідь, перевіривши всі фінансову звітність.
  4. Після закінчення терміну, який був відведений кредиторам на заяву їх вимог до ТОВ, ліквідаційна комісія повинна скласти проміжний ліквідаційний баланс - бухгалтерський документ, в якому повинні бути вказані всі відомості про майно товариства і відображені всі заявлені кредиторами вимоги, а також результати їх розгляду. Цей документ затверджується на загальних зборах учасників товариства, результатом якого є рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу. Підписується документ засновником ТОВ.
  5. Далі юридична особа зобов'язана задовольнити всі заявлені кредиторами вимоги.
  6. Після того як буде проведено розрахунок із усіма кредиторами, а також після інвентаризації ліквідатор чи ліквідаційна комісія повинні підготувати заключний ліквідаційний баланс ТОВ, в якому повинно бути відображено майновий стан компанії. Цей документ також стверджується на зборах учасників товариства. Підсумком зборів є складання рішення про затвердження ліквідаційного балансу.
  7. Для того щоб зареєструвати ліквідацію підприємства, необхідно подати до реєструючого органу такий пакет документів: Заява; проміжний ліквідаційний баланс; рішення про його затвердження; квитанція про сплату офіційного державного збору.

З усього описаного вище можна зрозуміти, що ліквідація ТОВ - трудомісткий, що займає багато часу, процес. Тому його проведення найкраще довірити професіоналам.

Самостійна ліквідація ТОВ, ліквідувати ТОВ
error: КОПІЮВАННЯ ЗАБОРОНЕНО!
41159169 Позвонить сейчас?
Enable Notifications OK No thanks

"ASTAX" - ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ