Порядок і процедура ліквідації підприємства

Порядок ліквідації підприємства, ліквідація підприємства, компанії

Ліквідація підприємства досить складна процедурою, яка вимагає розробки чіткого, поетапного плану припинення діяльності фірми. Ця дія допомагає прорахувати настання всіх можливих ризиків і вирішення багатьох проблем ще на етапі такого планування.

Багато власників підприємств не володіють інформацією з чого складається процедура ліквідації підприємства. Спробуємо розібратися з яких етапів складається процедура ліквідації на прикладі найбільш поширеної форми господарювання - ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю).

Ліквідація підприємства - це процедура, результатом якої є припинення юридичної особи, тобто внесення запису про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, після чого компанія перестає існувати.

Терміни ліквідації підприємства передбачити дуже важко. У будь-якому випадку, термін пред'явлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняє свою діяльність, не може бути менше двох місяців, що встановлює мінімальний термін ліквідації. Однак, перевірки з боку органів влади, продаж активів компанії, стягнення дебіторської та кредиторської заборгованості, а також багато інших дій, пов'язаних з ліквідацією компанії, можуть тривати значно більше двох місяців.

Якщо дуже лаконічно описати процедуру ліквідації компанії, то вона виглядає наступним чином: компанія приймає рішення про ліквідацію, повідомляє про це всі органи влади і своїх кредиторів, звільняє працівників і зупиняє виробництво, проходить аудит в податкових органах і управлінні Пенсійного фонду України, продає своє майно , передає своїм власникам все грошові кошти, що залишилися і остаточно ліквідується в Державній реєстраційній службі України.

Ліквідація підприємства відбувається за такими етапами:

  1. Прийняття рішення власниками (учасниками, акціонерами) підприємства про добровільної ліквідації компанії і фіксація такого рішення в протоколі загальних зборів учасників

В основному рішення про добровільну ліквідацію підприємства приймається на зборах власниками (учасниками, акціонерами) мають контрольний пакет корпоративних прав. Їм достатньо лише проголосувати про прийняття рішення про ліквідацію компанії. Такі рішення оформляються відповідним протоколом, в якому вказується кількість учасників, які беруть участь в зборах, порядок денний, результати розгляду питань порядку денного, призначається ліквідаційна комісія, визначаються її повноваження і порядок прийняття рішень.

2. Направлення повідомлення державного реєстратора Державної реєстраційної служби України про початок процедури ліквідації компанії.

Учасники юридичної особи зобов'язані в письмовій формі повідомити про припинення юридичної особи орган, який здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. Перелік документів, які необхідно надати державному реєстратору передбачений ст.34 і положеннями Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", а також визначається Державною реєстраційною службою України.

3. Направлення повідомлення іншим державним органам влади про початок процедури ліквідації компанії.

Підприємство зобов'язане повідомляти податкові органи про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації).

До податкових органів рекомендовано подати наступний перелік документів:

  • заява платника податків за формою 8-ОПП;
  • оригінал довідки за формою 4-ОПП (у разі наявності);
  • копію протоколу (рішення) власника або органу, уповноваженого на те установчими документами про ліквідацію; - копію протоколу (рішення) про створення ліквідаційної комісії.

4. Виявлення кредиторів і повідомлення останніх про початок процедури ліквідації компанії.

Проаналізувавши дані бухгалтерського обліку та інші документи компанії, необхідно самостійно виявити кредиторів і направити їм відповідні повідомлення з пропозицією направити свої вимоги (ч.4 ст.105 Цивільного кодексу України).

5. Продаж всіх активів підприємства, задоволення вимог кредиторів, проведення розрахунків з власниками (учасниками, акціонерами) компанії відповідно до розміру їх корпоративних прав, оформлення ліквідаційного балансу компанії.

До задоволення вимог кредиторів також входить здійснення всіх розрахунків по сплаті податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також страхових внесків. У разі, якщо після розрахунків з кредиторами ще залишаються будь-які активи, необхідно провести розрахунки з учасниками (власниками, акціонерами) компанії. Після розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія (ліквідатор) необхідно скласти акт ліквідаційної комісії з ліквідаційним балансом, який підлягає затвердженню рішенням учасників (власників) або уповноваженим ними органом. Ліквідаційний баланс, завірений органами Статистики, подається в Центр обслуговування платників податків за місцем реєстрації підприємства.

6. Закриття всіх банківських рахунків компанії.

Необхідно закрити в банківській установі останній поточний рахунок, яким підприємство користувалося для проведення розрахунків з кредиторами.

7. Отримання від податкового органу та управління пенсійного фонду довідок про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів та про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також страхових внесків.

Після проведеної документальної позапланової перевірки платника податків та його відокремлених підрозділів та спливу законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов'язань такого платника податків та його відокремлених підрозділів, у разі відсутності заперечень контролюючого органу щодо здійснення державної реєстрації припинення юридичної особи, і встановлення факту відсутності заборгованості платника податків та його відокремлених підрозділів перед бюджетом зі сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють контролюючі органи, контролюючий орган складає довідку про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів за формою № 22-ОПП. Довідка за формою №22-ОПП дійсна протягом двох місяців з дня її реєстрації в контролюючому органі. У разі звернення платника податків про видачу повторної довідки за рішенням керівника контролюючого органу може бути призначена документальна позапланова перевірка за період, що минув з моменту закінчення попередньої перевірки.

8. Передача в відповідну архівну установу документів, що підлягають тривалому зберіганню, знищенню печаток, штампів.

Необхідно передати в відповідну архівну установу документи, що підлягають тривалому зберіганню, в результаті чого отримати відповідну довідку. Наприклад, тривалому зберіганню підлягають відомості про виплату заробітної плати і тому подобное.Норма про зобов'язання здавати печатки і штампи для знищення в органи внутрішніх справ втратило силу, тому необхідно самостійно організувати знищення печаток і штампів компанії (склавши відповідний акт).

9. Внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про припинення юридичної особи.

Після завершення попередніх етапів процедури ліквідації компанії, необхідно внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про остаточну ліквідацію компанії як юридичної особи.

Для цього необхідно подати державному реєстратору наступний перелік документів:

- заповнену реєстраційну картку (форма №7) про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи шляхом ліквідації, не пов'язаної з банкрутством; - довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по сплаті податків, зборів (22-ОПП) та про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також страхових внесків до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування (3 -ЕСВ ) - довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

Кінцевим етапом у процедурі ліквідації підприємства є внесення державним реєстратором до реєстру даних про проведення реєстрації припинення юридичної особи шляхом ліквідації, про що видає ліквідатору (голові ліквідаційної комісії) повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Ліквідація підприємства, ЗАКОННІ варіанти закриття фірми в Україні від 9 000 грн.

Якщо у Вас залишилися питання, пов'язані з послугами по ліквідація підприємства (ціни, терміни, порядок надання і т. Д.), Ми із задоволенням надамо Вам додаткову інформацію. Щоб звернутися до нас, зателефонуйте за телефонами

СПОСОБИ ЛІКВІДАЦІЇ ФІРМ

ПакетЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВБазовая стоимость
Киев/Украина

АЛЬТЕРНАТИВНА ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ
  • від 1 до 3 днів
від 10 000 грн.
ОФІЦІЙНА ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ возможна ускоренная процедура
  • від 3 до 9 місяців
від 15 000 грн.
Банкрутство ТОВ
  • від 6 до 18 місяців
договірна
Порядок ліквідації підприємства, ліквідація підприємства, компанії
Позвонить сейчас?
error: КОПІЮВАННЯ ЗАБОРОНЕНО!
41159169 /* Error on wp-admin/admin-ajax.php?action=widget_css_google : Something went wrong: Невірно вказано URL */
Enable Notifications    OK No thanks

"ASTAX" - ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ